LYMFODRENÁŽ TELA

Jednoducho o lymfatickom systéme

Telo by malo po spracovaní potravy poslať škodliviny do lymfatického systému. Je to vrstva umiestnená medzi svalom a kožou. Tam sa nachádzajú aj tukové bunky. S pomocou lymfatického systému a krvi by sa mali škodliviny cez obličky dostať do moču a následne vylúčit. Pri nadmernom príjme potravy sa však telo nevládze vyrovnať s týmito škodlivinami, lymfatický systém nefunguje tak, ako by mal a odpadové látky a tuky sa hromadia - nie sú dokonale odvádzané z tela. Tak dochádza k zväčšovaniu tukových buniek, napĺňaniu nových a vzniká celulitída.

Je dokázané, že poruchy lymfatického systému sú v súčasnosti prvotnou príčinou mnohých estetických nedostatkov, ale aj vážnejších chorôb. Preto je nevyhnutné pomôcť čistiacej drenáži lymfatických uzlín, aby obnovili, resp. vytvorili podstatne zdravšie tkanivo a zlepšili proces odvodňovania a čistenia sa tela.

Účinnost lymfatickej drenáže je vedecky testovaná už od roku 1932, kedy Dr. Vodder vytvoril prvú metódu, ako prebrať lymfatický systém zo stagnácie. Vďaka tomu dosahuje liečba nedostatkov krásy už viac ako 60 rokov fantastické výsledky. Bolo vyvinutých veľa dokonalých prístrojov, ktoré automaticky vykonávajú znamenitú prácu.

Linfogei – prístroj, ktorý v našom štúdiu používame, patrí medzi najdokonalejšie zariadenie dominujúce svetu krásy, čo sa týka drenážnej liečby, a to nielen pri obehu miazgy, ale aj pri krvnom obehu. Zákrok je bezbolestný, bezpečný a výsledky vynikajúce.

Výsledky procedúry sú ovplyvnované zásadami racionálnej výživy, ale hlavne dodržaním pitného režimu.

Prečo je dôležitá lymfodrenáž pri formovaní postavy?

Fungujúci lymfatický systém je zárukou, že z vášho tela bude odvedená nielen prebytočná "voda", ale aj odbúrané tukové bunky a splodiny katabolizmu podkožného tkaniva. Zároveň dochádza k zlepšeniu cirkulácie v žilovom obehovom systéme, čo vedie k odstráneniu problémov "tažkých nôh", kŕčov v lýtkach, svalovej únavy, bolesti svalov a podobne.

Ako sa to deje?

Kým pri manuálnej drenáži je práca vykonávaná vonkajškovo a je pri nej potrebné neprekročit tlak 30-33 mm mercury – aby sa zabránilo opačnému efektu, s LINFOGEI je tlak dosiahnutý vnútornou svalovou stimuláciou.

Impulzy prenášané prístrojom do nervových zakončení stimulujú svalové vlákna, ktoré reagujú jemnými sťahmi, meniacimi sa na tlak pozdĺž lymfatických ciev, co zlepšuje proces odvodnovania a čistenia ošetrovaného systému.

Pružnost svalov sa z rôznych dôvodov u každého človeka líši, no iná je tiež na rozličných telesných zónach – prístroj je preto schopný vytvoriť primeraný tlak a prispôsobiť kontrakcie požiadavkám a potrebám klienta.