FOTOREJUVENIZÁCIA

  • foto - svetlo, re - znovu, juvenile - mladistvo
  • vo svete najvyhľadávanejšia omladzovacia metóda
  • ILP (intenzívne pulzné svetlo) bezbolestne pôsobí na bunky, prehrieva cievky, odstraňuje kozmetické chyby, pigmentové škvrny
  • bez rizika popálenia
  • len 4 sedenia (raz za mesiac)
Ako to vlastne prebieha ...

Čo sa pri tom deje ...

Čo treba dodržať ...

Aké sú výsledky ...
PIGMENTOVÉ ŠKVRNY - pôsobenie IPL na kožný pigment – melanín

Hnedé pigmentové škvrny (lézie) sú prejavom nadmernej miestnej tvorby kožného farbiva - melanínu. Pôsobením slnečného žiarenia, vplyvom niektorých hormónov, alebo aj ako prejav starnutia sa melanín tvorí vo väcšom množstve a je tmavší. Pigmentové škvrny nepredstavujú zdravotné riziko, ale trápia ľudí v každom veku z estetického hľadiska. K najnovším metódam odstraňovania pigmentových škvŕn patrí metóda fotoomladenia pokožky, ktorá využíva unikátnu IPL technológiu. Lúč IPL sa zachytáva v kožnom pigmente. Tým, že lúč zhluk pigmentových buniek rozbije, pigment sa rozptýli a fľaky sa vybielia.


Úspešnosť vybielenia na tvári a dekolte je na šestdesiať až sedemdesiať percent, na rukách dokonca na osemdesiať až devätdesiať percent. Lepšie výsledky sú u tých, ktorí majú fľaky krátko. Na dva až tri dni po ošetrení fľaky dokonca stmavnú, ale je to len dočasný jav. Pleť treba chránit pred slnkom, používať krémy s veľmi vysokým ochranným faktorom. Tieto ošetrenia je preto vhodné robit v neslnečnom období od jesene do jari.

STARNUTIE A VRÁSKY - pôsobenie IPL na kolagén a na elasténové vlákna

Na starnutí kože a jej poškodzovaní majú veľký podiel UV lúče slnečného žiarenia , resp. solária. Normálna koža obsahuje súbor kolagénových a elastických vlákien, ktoré zabezpečujú jej pružnosť a elasticitu. Funkcia kolagénu v pokožke je funkcia "výstuže". Usporiadanie elastických a kolagénových vlákien v normálnej koži je v pomere 1% elastických a 99% kolagénových vlákien. Slnečné žiarenie degraduje normálny stav kolagénových vlákien, ktoré sú nahradené elastickými vláknami. To spôsobuje, že pokožka a podkožie stráca pružnosť a napnutosť, čo sa prejaví tvorbou "ochabnutej" pokožky a vznikom vrások.


Normálna koža Poškodená koža Po ošetrení IPL
koža 1 koža 2 koža 3
obsahuje množstvo kolagénových vlákien, ktoré jej dávajú charakteristickú pružnosť slnečným žiarením degradovaná matrica kolagénových vlákien je nahradená abnormálnymi, pružnými, elastickými vláknami viditeľný stimulovaný prírastok kolagénových vlákien, regenerácia elasténových vlákien, čo spôsobuje, že koža je znovu prirodzene napnutá